Santpoort-Noord – Het kunstenaarsechtpaar Anja de Zanger en Frank Drost hebben in maart, april en mei hun schilderijen aan de wanden van ’t Mosterdzaadje hangen. Beiden laten zich inspireren door de natuur en het Nederlandse duinlandschap. ,,Schilderen dwingt goed te kijken en dat is waardevol en aangenaam. Dan opent zich een wereld van licht en atmosfeer, kleur, structuur, lijnen en volumes. Op dit moment schilder ik voornamelijk landschappen. Ik zoek daarin vooral naar ruimte en atmosfeer. Fascinerend hoeveel verschillende duinlandschappen Nederland kent! Ik werk het liefst in olieverf, een flexibel materiaal dat ik naar mijn hand kan zetten’’, aldus Frank.
Samen struinen ze regelmatig op Schiermonnikoog. Voor Anja is het landschap daar de laatste jaren een belangrijke inspiratiebron. ,,Ik ben gepassioneerd door het licht en atmosfeer, de ruimte, de bijna onaangetaste natuur, de beweging van voortdurend prachtige wisselende wolkenvelden.’’
Anja en Frank wonen in Vijhuizen. Samen bezochten zij de Wackers Academie in Amsterdam. Voor meer informatie: www.frankdrostpainting.nl en www.anjadezanger.nl. ’t Mosterdzaadje, Kerkweg 29, Santpoort-Noord 023-5378625 www.mosterdzaadje.nl. De expositie is voor en na afloop van de concerten te bezichtigen. (Foto: aangeleverd)