Velsen – Cultureel festival de Summer Park Sessions viert dit jaar zijn vijfjarig jubileum in Park Velserbeek. Afgelopen maandag werd de eerste hoofdartiest bekendgemaakt, en vandaag mag deze krant exclusief de tweede hoofdact onthullen.
Voor het vijfde jaar op rij opent Summer Park Sessions het culturele seizoen van de IJmond met een feestelijk driedaags programma. Op vrijdag 5, zaterdag 6 en zondag 7 september kunnen bezoekers genieten van een veelzijdig cultureel aanbod met optredens, workshops en interactieve activiteiten van meer dan 70 culturele organisaties.
Van culturele markt tot avondconcerten
Overdag kun je struinen over de Summer Markt, meedoen aan kunstzinnige en sportieve workshops, doldwaze spelletjes spelen op de Kabouter Sessions en genieten van muziek en theater op diverse podia. Natuurlijk is er ook ruimte om te ontspannen met een hapje en een drankje op het Horecaplein. In de avond verandert het terrein in een intiem openluchttheater, waar verschillende topartiesten hun opwachting maken.
In eerdere edities schitterden artiesten als Paul de Leeuw, Karin Bloemen, Cor Bakker, Erik van Muiswinkel, Brigitte Kaandorp, Gerard Alderliefste, Smoorverliefd op Doe Maar en Simply the Best of Tina Turner op het podium. Dit jaar wordt het extra bijzonder, want Park Velserbeek viert zijn 100-jarig bestaan, terwijl Summer Park Sessions vijf kaarsjes mag uitblazen. ,,Dubbel feest dus, en dat vieren we graag extra groots!”, aldus initiatiefnemer en producent Maarten Redeker, die onlangs werd verkozen tot Velsenaar van het Jaar voor zijn inzet voor dit culturele festival.
Ellen ten Damme en BeeGees by MainCourse
Maandag maakte de organisatie al bekend dat muzikale duizendpoot Ellen ten Damme met haar band het festival op zondag 7 september zal afsluiten. Een veelzijdige artiest pur sang: zangeres, actrice, acrobate, danseres, muzikant, schrijfster én componiste. ,,Het werd hoog tijd dat we haar op ons culturele feestje verwelkomen!” aldus de organisatie.
Vandaag kunnen wij exclusief de tweede hoofdact onthullen: BeeGees by MainCourse (voorheen BeeGees Forever). Deze tributeband, in 2024 verkozen tot beste tributeband van Nederland, maakt op zaterdag 6 september zijn opwachting. Met optredens in onder andere een uitverkochte Ziggo Dome en het Haventheater IJmuiden heeft de band zich stevig op de kaart gezet.
Twee jaar geleden koos de organisatie ervoor om ook tributes van culturele waarde aan de avondconcerten toe te voegen. ,,De BeeGees zijn wereldwijd cultureel erfgoed. Hun muziek is tijdloos en geliefd bij alle generaties. Hoog tijd dus om Park Velserbeek te laten swingen op de grootste disco- en funkhits!”
Derde hoofdact en ticketverkoop
Komende maandag wordt de derde en grootste hoofdact bekendgemaakt – volgens de organisatie een naam die nog grootser is dan eerder genoemde artiesten
De ticketverkoop voor de Summer Park Avondconcerten start op vrijdag 14 maart via de website van het festival. Naast tickets voor de concerten kunnen bezoekers vanaf mei ook een plek reserveren voor het Summer Park Restaurant, waar ze voorafgaand aan de avondconcerten kunnen genieten van een speciaal driegangendiner met entertainment aan tafel.
Summer Park Sessions belooft ook dit jaar weer een cultureel spektakel te worden dat je niet wilt missen!
Een vol Park Velserbeek geniet van het Summer Park avondconcert met Karin Bloemen en Cor Bakker in 2024 Foto: Mattijs Kuiper Fotografie